Skisesongen er i full gang – sjekk resulater fra lokale karusellrenn

Etter siste dagers snøfall, har det blitt topp skiforhold rundt i distriktet. Dermed er også karusellrennene i gang. Dette bildet er fra Høytorp Fort for et par år tilbake med Oda Thorsen Hovstad bak og Karl Filip Bergland Kvisler foran.

Etter siste dagers snøfall, har det blitt topp skiforhold rundt i distriktet. Dermed er også karusellrennene i gang. Dette bildet er fra Høytorp Fort for et par år tilbake med Oda Thorsen Hovstad bak og Karl Filip Bergland Kvisler foran. Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Snøfallet denne uken har gjort skiforholdene optimale rundt i distriktet. Det gjør også at de lokale skiklubbene endelig er i gang med cup- og karusellrenn i lysløypene. Smaalenenes Avis har fått tilsendt resultater fra noen av klubbene; Båstad IL, Mysen IF og Spydeberg IL. Her er resultatene:

Sesongens første renn på Høytorp fort ble arrangert onsdag 17. januar i regi Mysen IF. 32 barn stilte opp på kort varsel:

Jenter 2015: Hedda Johansen, Deltatt

Gutter 2014: Vetle Johansen, Deltatt

Jenter 2014: Mina Elise Bergersen, 2,16

Gutter 2013: Marius Aas Haug, 2,29

Jenter 2013: Kristiane Krogh-Lintho, 12,50, Julie Berger Langfeldt, 10,34

Jenter 2012: Jenny Fredrikke Reymert, 14,20

Jenter 2011: Mathea Henriette Orten Rakstad, 6,48

Gutter 2011: Matheo Emile Olausen, 5,01

Jenter 2010: Othilie Krogh-Lintho, 6,49, Hannah Aas Haug, 5,15, Sofie Verstad Stuberg, 5,39

Jenter 2009: Rebecca Helen Teig, 4,51, Amalie Berger Langfeldt, 3,54

Gutter 2009: Vegard Stolpen, 4,00

Gutter 2008: Torstein Kopperud, 3,16, Kristian Kirkeng, 3,11, Markus Krosby, 8,30, William Bergland Kvisler, 3,11

Jenter 2008: Emilie Kristine Bergersen, 4,36, Bettina Hansen, 4,04

Jenter 2007: Martine Berger Langfeldt, 6,03, Anna Jacobine Reymert, 8,34

Gutter 2006: Håvard Bjerke, 6,12, Håvard Brødremoen, 7,04, Lucas Johansen, 7,29, William Kopperud, 7,57, Fredrik Krosby, 12,12

Jenter 2006: Christina Marie Teig, 20,13

Gutter 2005: Erlend Brødremoen, 8,07, Herman Enger Johansen, 10,05

Karusell- og cuprenn, Spydeberg IL onsdag 17. januar med 109 påmeldte løpere (1. av 7 renn):

G2011 (7 år): Lucas Bruun-Lund, 06:07, Harald Graarud, 04:59, Benjamin Høgås Dalhus, 03:36, Olav Graarud, 04:22, Axel Sandbæk-Skjørten, 06:42

G2012 (6 år): Sofus Grønlund Enholm, 06:16, Balder Rynning Holther, 05:57, Olai Løvik Nesje, 04:14, Andreas Sørby, 04:51, Mikkel Bergh Hermansen, 09:58, Anton Sandvig Unnerud, 06:09, Rasmus Veim Baraa, 04:20

G2013 (5 år): Isac Bruun-Lund, 07:31, Torjus Andreas Nelson, 10:19, Matheo Høgås Dalhus, 06:59, Oliver Kazakevicius Larsen, 09:10, Simen Hansen, 07:58

G2014 (4 år): Oskar Hjertum, 06:43

J2011 (7 år): Elise Hjertum, 03:43, Maja Berger, 04:03, Tuva Langehaug Svenneby, 03:41, Olina Thyregod Paulsen Barkerud, 04:31, Julia Berg, 03:56, Kari Margrethe Nordhagen, 06:23, Sara Hvalshagen, 04:34

J2012 (6 år): Anna Malo, 04:59, Maja Huse, 05:01

J2013 (5 år): Evina Tomasgaard Bråten, 06:16, Seline Frøne-Hauger, 10:37, Cornelia Solberg Moen, 11:14

J2014 (4 år): Ida Sørby, 14:05, Lykke Dahler-Hansen, 12:13

J2015 (3 år): Oda L. Svenneby, 13:46

J2010 (8 år): Sofie Frøne-Hauger, 09:23, Synne Grønlund Enholm, 07:03, Rakel Krokeide, 08:19, Victoria Vold, 07:06, Emma Solberg, 05:03, Cecilie H Harbu, 09:38, Emilie Hansen, 08:38, Emilie Buer Helle, 06:52

G2010 (8 år): Robin Kazakevicius Larsen, 07:55, Max Huse, 08:05, August Løken Svinningen, 08:29, Theodor Dahler-Hansen, 12:44, Oskar Emberland Falkø, 09:47

J2009 (9 år): Eira Veim Baraa, 07:22, Mathilda Elise Helle Grav, 10:22, Kornelia Østlie, 06:32, Margrethe Engenes Birkeland, 06:53, Mina Groth Hansen, 09:57, Sunniva Bjørkedal Åsvestad, 07:25

G2009 (9 år): Millian Svendsen Lunder, 06:11, Ludvig Malo, 06:11, Sivert Langstøyl, 07:11, Matteo Buer Haug, 06:31, Vetle Ullnæss Aas, 07:30, Anders Elias Bøe, 07:43, Lukas Ullnæss Gulbrandsen, 05:58, Ulrik Bjerknes, 05:41

J2008 (10 år): Mille Huse, 08:25, Sunniva Frøne-Hauger, 15:22

G2008 (10 år): Oscar Christoffersen, 06:48, Jakob Kolstad, 07:51, Leo Nordhagen, 07:25, Isak Emberland Falkø, 09:05, Wilhelm Berg, 08:29, Thomas Fjeld Hansen, 08:05, Herman Bredesen Stenberg, 05:33, Oskar Transeth Mosling, 09:07, Lucas Melum, 09:26, Christer Jose Krokeide, 07:50

J2007 (11 år): 1, Anna Solberg, 09:58

G2007 (11 år): 1, Fredrik Hesjedal-Tronstad, 09:31, 2, Eskild Levorstad, 10:24, 3, Konrad Østlie, 10:29, 4, Fabian Svendsen Lunder, 10:50, 5, Oliver Sandbæk-Skjørten, 11:10, 6, Simen Sølvberg, 11:34 7, Henrik Furseth, 11:35, 8, Emil Karlstad, 11:42, 9, Sebastian Vold, 11:51, 10, Jesper Buer Helle, 12:17, 11, Torkild Johannesen, 30:46

J2006 (12 år): 1, Signe Christoffersen, 11:44

G2006 (12 år): 1, Even Tron Bøe, 13:30

J2005 (13 år): 1, Tora Rønneberg Weng, 11:18

G2005 (13 år): 1, Mats Lund Sjøen, 10:24, 2, Jonas Furseth, 11:45

G2004 (14 år): 1, Kristoffer Andresen, 11:34

Kvinner Senior: 1, Hege Helle, 20:39, 2, Kjersti Erøy, 24:16 3, Lindy Hansen, 26:08

Menn Senior: 1, Magne Eidsnes, 31:42

Telenorkarusellen i Båstad, onsdag 10. januar: 59 skiløpere stilte til start i årets første Telenorkarusellrenn i Båstad. Rennet gikk i klassisk stil under flotte forhold:

Jenter født 2014: Tilje Salvesen

Jenter født 2013: Gintare Juskaite, Sophia Brozek, Malene Weydahl, Eira Mortensen Egeberg og Helle Borud

Gutter født 2013: Endre Østbye og Andreas Kjeve

Jenter født 2012: Astrid Strengen Teig, Ida Wasa og Mathea Kvakstad

Gutter født 2012: Svein Gillingsrud, Lukas Bauer, Daniel Dagson og Ole Christoffer Johansen

Jenter født 2011: Anna Bingen Nordstrøm

Gutter født 2011: Viktor Fundingsrud Novak, Henrik Egeberg, Jesper Holm Grøtli, Andreas Ruud Novak og Oliver Brozek

Med tid:

Jenter født 2010: (1,5 km): Andrea Kvakstad (26:40), Tine-Marie Wasa (22:12), Henriette Miland Weydahl (25:35), Karoline Salvesen (22:56) Sunniva Skjelsberg (29:56) Hedvig Skjenneberg (11:44) og Mathea Krokeide (29:53)

Gutter født 2010: (1,5 km): Thor Myhre (8:04), Petter Dahlbak (22:03), Emil Johan Larsen (19:02) Sander Gillingsrud (28:02), Theo Haug (22:57) og Johannes Kjeve (10:35)

Jenter født 2009: (1,5 km): Andrine Raanæs-Tveter (15:52) og Elsa Bingen Nordstrøm (13:05)

Gutter født 2009: (1,5 km): Kristoffer Myhre (11:53), Oliver Østby (15:07), Emil Weydahl (18:30), Simen Egeberg (26:10), Selmer Strengen (16:20) og Jakob Sloreby (16:11)

Jenter født 2008: (1,5 km): Marie Aandstad (19:33)

Gutter født 2008: (1,5 km): Mattis Strengen Teig (15:03), Markus Moe (12:35), Emil Henriksen (21:55), Martin Haugbro (9:27), Ole-Jakob Arnesen (8:50) og Lukas Eidsaune Nielsen (11:36)

Jenter født 2007: (2 km): Selma Moe Sævik (15:10)

Jenter født 2006: (2 km): Henriette Enger (25:06)

Gutter født 2006: (2 km): Oskar Haakaas (9:37) og Vetle Borud (14:45)

Gutter født 2005: (3 km): Martin Haakaas (17:13) og Philip Eidsaune Nielsen (23:25)

Jenter født 2004: (3 km): Josefine Haakaas (14:35)

Gutter født 2002: (6 km): Ole Sofus Haakaas (21:40) og Jens Markestad (25:45)

(40-45 år) (3 km): Hans Martin Skjenneberg (15:01)

Telenorkarusellen i Båstad, onsdag 17. januar: 61 skiløpere stilte til start i årets andre Telenorkarusellrenn i Båstad.

Jenter født 2013: Gintare Juskaite, Sophia Brozek, Malene Weydahl, Eira Mortensen Egeberg, Emma Marthe Myhrer og Helle Borud

Gutter født 2013: Andreas Kjeve

Jenter født 2012: Astrid Strengen Teig, Ida Wasa og Mathea Kvakstad

Gutter født 2012: Svein Gillingsrud og Ole Christoffer Johansen

Jenter født 2011: Anna Bingen Nordstrøm, Andrine Ruud

Gutter født 2011: Henrik Egeberg, Jesper Holm Grøtli, Robin Andre Tveitane og Oliver Brozek

Med tid:

Jenter født 2010: (1 km): Andrea Kvakstad (12:30), Tine-Marie Wasa (12:42), Henriette Miland Weydahl (8:29), Tomine Eidsaune (16:21) og Mathea Krokeide (16:37)

Gutter født 2010: (1 km): Thor Myhre (11:40), Petter Dahlbak (15:17), Emil Johan Larsen (17:58) Sander Gillingsrud (12:31), Theo Haug (15:25) og Johannes Kjeve (8:15)

Jenter født 2009: (1,5 km): Andrine Raanæs-Tveter (11:56), Oda Borud (11:41) og Elsa Bingen Nordstrøm (11:05)

Gutter født 2009: (1,5 km): Kristoffer Myhre (10:50), Oliver Østby (12:01), Emil Weydahl (16:38), Simen Egeberg (16:00) og Selmer Strengen (12:55)

Jenter født 2008: (1,5 km): Marie Aandstad (11:37) og Erica Louise Larsen (15:10)

Gutter født 2008: (1,5 km): Mattis Strengen Teig (12:28), Markus Moe (13:11), Emil Henriksen (20:24), Ole-Jakob Arnesen (8:01) og Lukas Eidsaune Nielsen (10:18), Olai Øiestad (7:30)

Jenter født 2007: (3 km): Selma Moe Sævik (19:30), Hannah Skullerud (17:55) og Anne Linnea Eide-Hetland (20:35)

Gutter født 2006: (2 km): Oskar Haakaas (8:50) og Vetle Borud (12:26)

Gutter født 2005: (3 km): Aksel Aarum (10:27), Martin Haakaas (16:05), Håkon Eidsaune (16:42) og Philip Eidsaune Nielsen (15:34)

Jenter født 2004: (3 km): Josefine Haakaas (12:42)

Gutter født 2004: (2,5 km): Julian Teige Haakaas (7:55)

Jenter født 2002: (3 km): Mia Authen (10:35)

Gutter født 2002: (6 km): Ole Sofus Haakaas (18:35)

Gutter født 1999: (6 km): Tobias Hagelund (19:19)

Kvinner senior: Britt Strand (13:06) og Benedicte Eide-Hansen (12:20)

Send inn tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags