Gå til sidens hovedinnhold

Nok en dag som ikke har vært god for pendlere i Follo

Denne videoen er tatt midt i Ski sentrum onsdag ettermiddag den 14. desember. Inne på pøbbene Bergmanns og Gulating serveres skummende halvlitere. På utsiden plasker slapset rundt føttene på stressede pendlere.

De er på vei til bussen

Egentlig skulle de tatt tog, men på grunn av en togavsporing tidligere på dagen, ble det buss-for-tog for pendlerne, og alternativ transport videre fra Ski.

Det var dette toget de egentlig skulle tatt

Toget, som var på vei fra Mysen, ble imidlertid stående på perronngen, og utenfor sporene i Ski. Heldigvis ble ingen skadet i hendelsen. Togpassasjerene er naturlig nok frustrerte. Sveip nedover! 

Frustrerte togpendlere etter nok en dag med forsinkelser: – Jeg er så lei

Det knallharde vinterværet har virkelig ankommet Østlandet. Det har ført til store forsinkelser og kansellerte tog, som igjen har ført til misnøye blant lokale pendlere. Det har i flere dager vært trøbbel med sporvekslere og annet. Onsdag sporet også et tog av i Ski, og det er satt inn ekstra busser for å håndtere situasjonen, men enkelte er lite imponert over at vinterkulden igjen skaper trøbbel for Vy.

For abonnenter