ASKIM:
Skatteinngangen øker i Askim.
I ettermiddag får politikerne i formannskapet en melding om skatteinngangen for kommunen. Skatteoppkrever Anne Degnes Bogen og konsulent Elisabeth Flatla skriver at inngangen per 31. januar i år er over 1,2 millioner kroner høyere enn for samme periode i fjor.
Årsaken er, skriver de, at fordelingsprosenten for inntektsåret 2008 og 2009 ble øket i løpet av fjoråret.
På grunn av dette får kommunen en større andel av skatten i år enn i januar i 2009. Dessuten er det blitt betalt inn 400.000 kroner mer i forsinkelsesrenter og gebyrer enn i januar 2009.
Likevel er skatteinngangen for 2010 over 1 million kroner lavere enn budsjettert, noe som utgjør drøye 3 prosent. Det kan muligens skyldes at budsjettert skatteinngang for 2010 er satt for høyt, står det i meldingen.
Lokale nyheter Ifølge naboer gikk det svært raskt fra brannen ble oppdaget til huset i Skrammerudåsen var totalskadet av brannen. Les mer
Bil og trafikk
Det norske bilverkstedet mente bremseskivene var rustne. Det svenske
konkluderte med at de var i orden.
Les mer