Med totalt 32.127 besøkende ble det i år satt ny publikumsrekord for Festspillene i Nord-Norge.
Den ferske festspilldirektøren Tone Winje er strålende fornøyd med resultatet.
– Vi har lyktes til fulle med den tunge satsingen på å gi publikum gode kulturtilbud på utescener og arrangementer utendørs. Blant annet ønsket vi å gi publikum det spektakulære luftkunstverket Luminarium – og der har det vært kø mer eller mindre konstant, skriver hun i en pressemelding.
Ellers har Festspillenes formiddagsarrangementer blitt store suksesser, blant annet den såkalte Pusteromserien, der publikum har hatt mulighet til å slappe av, lene seg tilbake i strandstoler og lytte til vakker musikk. Lunsjtilbudet med musikk, gode historier og fortellerglede har også trukket fulle hus.
– I år har vi hatt fokus på mangfold, og vi forsøker aktivt å utvide andel personer som får tilgang til gode opplevelser, uavhengig av mulige barrierer som alder, etnisitet og funksjonshemninger, skriver Winje. (ANB-NTB)
Lokale nyheter Det blir stor folkefest i Hobøl når Kongen kommer på besøk.Les mer
Lokale nyheter En 30-åring fra Askim ble fraktet med luftambulanse til sykehus etter en trafikkulykke på E18 i Hobøl i går. Ulykken førte til kilometerlange køer i begge retninger. Les mer
Lokal sport Fredrikstad: Det startet bra for Mysen mot Trosvik, men etter 20 minutter forsvant gløden. Les mer
Lokale nyheter
En bil kjørte av veien i Meieribyen ved 13-tiden fredag.
Les mer