SANDVIKA STORBAND: Live at Bærum Kulturhus", Trumpet Jungle TJ 4 (2005) Spilletid: 52:58
Sandvika Storband lanserer nå sin 10. utgivelse – en utgivelse det står respekt av. Storbandet består av en fin blanding av proffe musikere, musikkstudenter og reindyrka amatører. Det blir musikalsk vitalitet av slikt.
Javel, noe småtjafs finner man hvis man på død og liv vil lete - men med musikalsk disiplin, groove og en elegant løssluppenhet, legger bærums-gjengen fram en særdeles overbevisende live-plate.
Det finnes ingen svake ledd verken i band eller i utvalg i musikk. Her har man skapt en plate som takk og lov ikke har med "alle" standard-låtene som mange storband er "fristet" til å ta med.
Man må også berømme samtlige solister på denne plata - spesielt Frank Brodahl (som også leder storbandet) imponerer stort. Tidligere bandmedlem Frode Kjekstad er komponist, arrangør og hovedsolist på gitar på denne plata som har det meste. Programmet er variert og melodisk, og med et trøkk som er befriende godt. At dette er en live-innspilling gjør at det klingende resultatet puster.
Anbefales til alle som har et snev at interesse for god jazz!
Bil og trafikk
Etter 40 år med eggproduksjon på Ringstad gård blir hønseriet nå bygd om
til automatgirverksted.
Les mer
Lokale nyheter Politiet har to ganger denne helga pågrepet utlendinger på vei ut av landet med tyvegods. Les mer
Lokale nyheter
Ung mann sov ut rusen da politiet plutselig dukket opp.
Les mer