OSLO: Kenneth Sortland Myklebusts usedvanlige idé ga full klaff på fotomesser i hele Skandinavia.
Myklebust spurte rett og slett seg selv: Hva om jeg kaster masse mel på folk mens jeg fotograferer dem?
Som tenkt så gjort. Og resultatet ble strålende. Et av bildene ble valgt til hovedbilde på Fotomässan i Göteborg forrige helg.
– Det hadde jeg aldri ventet. Det var veldig morsomt, sier Myklebust selv. Han er oppvokst på Tomter og har gått på medielinja på Glemmen videregående skole. Dette ga ham lærlingeplass hos kjendisfotografen CF Wesenberg, også fra Tomter.
Se Myklebusts bilder på hjemmesiden cináed.net
Bil og trafikk
Etter 40 år med eggproduksjon på Ringstad gård blir hønseriet nå bygd om
til automatgirverksted.
Les mer
Lokale nyheter Amper og dårlig stemning førte til at festen ble avsluttet tidligere enn planlagt ved Kirkeby grendehus i Eidsberg. Les mer
Lokale nyheter Politiet har to ganger denne helga pågrepet utlendinger på vei ut av landet med tyvegods. Les mer
Lokale nyheter Mens kvinnen var tre meter unna - på innsiden av stalldøra - slo biltyven til. Les mer