BLASFEMISK TRØNDERGØY: Hyllest til Åge Aleksandersen og  Rosenborg.
BLASFEMISK TRØNDERGØY: Hyllest til Åge Aleksandersen og Rosenborg. Foto: Benny Hansen
 

Fantastisk gode dansere

Men terningkastet blir likevel bare fire på grunn av for langdryge sketsjer

MYSEN: Det startet så knakende godt i en svært variabel russerevy.

  • Har du bilder fra revyen - del dem med våre lesere - klikk her!
KARI MIDDELTHON E-post
Publisert 12.01.2010 kl 07:55 Oppdatert 13.01.2010 kl 09:50

Tips en venn på e-post:

...
MICHAEL JACKSON: Eline Evenstad Dahl. Foto: Benny Hansen
...
SYVENDE FAR I HUSET: Amalie Lund Holth. Foto: Benny Hansen
...
DET GODE ÅPNINGSNUMMERET: Lene Jota og Lauritz Grefslie med sine meget gode sangstemmer! Foto: Benny Hansen
...
I KONGO: Rune Syversen, Mats Gangnes og Lauritz Grefslie som fangevokter, Tjostolv Moland og Joshua French. Foto: Benny Hansen

Mysenrussen 2010 II

...

«Et lite russeeventyr»
Alle bilder: Benny Hanssen

Se bildene

Mysenrussen 2010

...

«Et lite russeeventyr»
Alle bilder: Benny Hanssen

Se bildene

BILDER: Øver til russerevy

...

Høydepunktene var dansescenen i Dovregubbens hall, Kongens nyttårstale, Mysenlosen og hyllesten til Michael Jackson. Vel verdt alle pengene og turen til Festiviteten i kveldskulda.

Mye bra
Bandet var bra, også mange av tekstene. Flere av skuespillerne gjør en god og hederlig innsats. Men igjen: Skuespillere og sangere må lære seg å artikulere bedre og snakke langsommere så det går an å høre teksten.

God ide
Scenografien er morsom, ideen med Syvende far i huset i et eventyr der Askeladden skal fortelle historien om russen gjennom tusen år, er en morsom idè, men den røde tråden glipper innimellom.

Spørsmål
En heidundrende åpning kulminerer i en fantastisk dansescene fra Dovregubbens hall, er noe av det beste jeg har sett i en russerevy. Bravo til koreografene og regissøren!

Og jeg sitter igjen med et stort spørsmål: hvorfor brukes de beste scenene først i revyen?

Første akt er klart den beste, med en av de virkelig får fornøyelige sketsjene, der Mysenlosens parodi på Harald Eia er knakende morsom.

Det daler
Men så daler det. Dessverre. Sketsjene er for langdryge og sceneskiftene for langsomme. Her kunne tekstene med fordel ha vært spisset og kuttet. I det hele tatt burde tekstforfattere og regissør ha fjernet flere av sketsjene med knivskarp penn. Dette hadde gjort revyen mer konsis, kjappere og langt morsommere.

Dansescenene! Uten tvil. Her kommer Indre Østfolds rike dansemiljø til beste. Jeg humret meg gjennom sketsjen med Kong Harald og resten av kongefamilien, svært godt parodiert. Rimesketsjen til slutt er også fin med god tekst.

Mange av skuespillerne er svært flinke. At flere av sketsjene er kjedelige, må tilskrives tekstforfatterne.

Årets revy fortjener ikke mer enn en firer på terningen. En strammere revy hadde gitt terningkast 5, der danserne helt klart fortjener en sekser.

Mest lest nå

Et hus i Skrammerudåsen i Trøgstad ble totalskadd i en brann lørdag ettermiddag.

Bolig brant ned til grunnen i Trøgstad

Lokale nyheter Ifølge naboer gikk det svært raskt fra brannen ble oppdaget til huset i Skrammerudåsen var totalskadet av brannen. Les mer

...

Uenige om feilfunn

Bil og trafikk Det norske bilverkstedet mente bremseskivene var rustne. Det svenske konkluderte med at de var i orden.
Les mer

...

To tatt i Askim

Lokale nyheter Alkohol forårsaket problemer for to menn i natt.
Les mer

...

Bil på taket - stakk av

Lokale nyheter En bil havnet på taket i Tovengveien fredag kveld.
Les mer


Utgiver: Smaalenene Medier as

Lansert 25. august 2000
Besøksadressen: Torget 12, Askim
Sentralbord: 69 81 61 00

Redaksjonen:

Ansvarlig Redaktør: Jarle Bentzen - 901 34 498
Nettansvarlig, drift: Trond Erikson - 474 00 908
Nettjournalist: Helge Mathisen - 996 44 019
Nettjournalist: Monika Aaserud - 414 34 307
Nettjournalist: Trond Eivind Nilsen - 915 12 078


E-post: nettavisen@smaalenene.no
Tips oss: 909 70 700
Mobil: Send SMABILDE til 2005

Annonser

Kundeservice, telefon: 69 81 61 00
E-post: annonser@smaalenene.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.