...
Erik Huseklepp. Foto: Vidar Ruud, ANB

Han som ikke kom seg ut

Erik Huseklepp blir gjerne omtalt som eliteseriens heteste salgsobjekt, men lysluggen er fortsatt Brann-spiller.

Publisert 02.09.2010 kl 19:27 Oppdatert 02.09.2010 kl 19:39

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Før vinduet stengte forsvant flere spillere fra norsk fotball. Mohammed Abdellaoue, som er toppscorer i Norge med 15 mål for Vålerenga, reiste til Hannover, mens Marcus Pedersen forlot Strømsgodset til fordel for Vitesse Arnhem.

– Kjekt for dem at de er kommet seg ut. Jeg fokuserer kun på å bli en bedre fotballspiller uansett hvor jeg er, sier Huseklepp til NTB.

– Har du latt deg påvirke av proffryktene i sommer?

– Nei, det har gått fint. Det har vært spekulasjoner i tre år, så jeg er vant til det nå. Det går helt fint, sier Brann-angriperen.

Utstillingsvindu

– EM-kvaliken er vel et fint utstillingsvindu?

– Jeg tenker ikke sånn, bare på å gjøre det best mulig for Norge, svarer tomålsscoreren fra seieren mot Frankrike i august.

Tre landslagsmål er det blitt på 12 kamper for Huseklepp. Mot Island blir det igjen trolig høyrekanten i Drillos midtbanefemmer. Mot Frankrike ble 25-åringen flyttet opp som spiss i 2. omgang. Det var en oppgave Brann-spilleren løste solid.

– Jeg skal prøve å gjøre det så godt som mulig slik at vi vinner i morgen (fredag). Jeg kan ikke tenke på de to målene sist, men må konsentrere meg om å gjøre en god kamp mot Island. Får jeg spille så blir det mye det samme som før, nemlig å utfordre i de rommene som er; bakrom, mellomrom eller hva det blir.

Må vinne

Norge har ikke klart å bikke de fire siste landskampene mot islendingene i egen favør.

– Vi må vinne her nå, smiler Huseklepp.

– Men vi møter et tøft lag som er fysisk sterke. Da blir det en del kriging. Det ville passet veldig bra med seier. Tre poeng vil gi oss en god start på EM-kvalifiseringen.

Overgangsvinduet er stengt, men fortsetter Huseklepp taktene fra Frankrike-matchen så vil spekulasjonene om en overgang til utlandet fortsette. Flere mål for landslaget er kanskje det som skal til for å gjøre at ryktene blir til virkelighet. (ANB-NTB)

fredag

03

september

Island - Norge 1 - 2

EM Kvalifisering Gruppe H 2010-2012 - fredag 3. september kl 21:00, Laugardalsvöllur

Les fullstendig kampreferat

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Askim på mobilen!

Send: SMF til 2005




Utgiver: Smaalenene Medier as

Lansert 25. august 2000
Besøksadressen: Torget 12, Askim
Sentralbord: 69 81 61 00

Redaksjonen:

Ansvarlig Redaktør: Jarle Bentzen - 901 34 498
Nettansvarlig, drift: Trond Erikson - 474 00 908
Nettjournalist: Helge Mathisen - 996 44 019
Nettjournalist: Monika Aaserud - 414 34 307
Nettjournalist: Trond Eivind Nilsen - 915 12 078


E-post: nettavisen@smaalenene.no
Tips oss: 909 70 700
Mobil: Send SMABILDE til 2005

Annonser

Kundeservice, telefon: 69 81 61 00
E-post: annonser@smaalenene.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.