Etter onsdagens gruppemøter i Stortinget er det klart at det ikke blir flertall for å gjøre endringer i den såkalte EU-paragrafen i Grunnloven.
Det var godt oppmøte da Marit Udahl ved Cafe Frikvarter inviterte til
kirsebærfest.
13. 14. og 15. august ble det arrangert militærbiltreff på Høytorp Fort. Blant
deltakerne finner vi biler fra Norge, England og Sverige.
Alle foto: Dagfinn Knutsen
Både musikere og publikum så ut til å kose seg stort under årets Kraftfestival. Lørdag sto blant andre Heiki «Elvis» Losoa og Di Derre på scenen.
Alle foto: Astrid-Helen Holm
Se bildene
Valentourettes og en rekke lokale band skapte stemning på Knokkelrock i Askim på fredag.
Alle foto: Siri Svendsby
Se bildene
Lørdagen ble en artistmessig svært så variert dag på Kraften. På programmet sto blant annet Heiki Losoa med Elvis-show, det unge Mysenbandet Fox Feather, og De Derre. Og folk storkoste seg i det deilige sensommerværet ut i de tidlige timer.
Alle foto: Astrid-Helen Holm
Se bildene
Kvelden ble innledet med 24 Pesos fra London, deretter nordmennene Navigators og avsluttet med svenske Rydell and Quick som holdt på til langt på natt. Og stemningen var stor på Kraftfestivalen.
Alle foto: Astrid-Helen Holm
Se bildene
Her er bilder fra nyfødte siste uke. Send inn dine bilder av sjarmtrollene til
oss. Klikk her!
Askimjentene Renata Markota og Bianca Karlsen skal stille ut klær og bilder på nordens største erotiske messe på Rockefeller i Oslo 25. til 28 august.
Se alle bildene| Publisert 09.01.2008 kl 20:37 Oppdatert 10.01.2008 kl 13:07 |
Høyre har foreslått å endre Grunnlovens paragraf 93 slik at det skal være et flertall på to tredeler og ikke tre firedeler i Stortinget for at Norge skal kunne bli medlem i overnasjonale organisasjoner som EU.
For å få forslaget vedtatt, kreves det to tredels flertall i Stortinget, men dette ser ikke ut til å være mulig å oppnå.
Venstre bestemte seg onsdag for at partiet samlet skal stemme imot forslaget. Det samme vil Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti og Kristelig Folkeparti gjøre.
Fremskrittspartiet og Arbeiderpartiet vedtok onsdag å fristille sine representanter. 18 av Aps representanter og 14 fra Frp har varslet at de vil stemme nei til å endre Grunnlovens paragraf 93.
Det er tilstrekkelig med 57 nei-stemmer for å stanse forslaget. Etter onsdagens gruppemøter er det klart at nei-stemmene vil komme opp i 79 dersom alle møter opp under avstemningen torsdag. (ANB-NTB)
Lokale nyheter Like før klokka 20.00 torsdag kveld fikk politiet melding om at det var observert en brennende bil i Lundebyveien, like ved Trollbergtjern i Hærland. Les mer
Lokale nyheter Røyken lå tjukk da en personbil ble stoppet av politiet på Fossum. Les mer
Lokale nyheter Kommunehuset i Eidsberg, Heggin, er allerede ett av de fineste gamle rådhus i landet.
Lokale nyheter Lørdag stengte Lamia Islamovic cafe Blanca og åpnet Mias Cafe. Ørjes eldste cafe har flyttet til Trekanten. Les mer
Lokale nyheter Forskningsrådet inviterer alle landets skoler til en real dugnad for å kartlegge hvilke arter av meitemark vi har i ulike deler av landet. Foreløpig har fire klasser fra tre skoler i Østfold meldt seg på.
Siste innlegg fra Smaadebatten | ||
Kalenderen fra Indrepuls | ||
Nye innlegg fra Indrepuls | ||
Markingene samlet seg ved slusene for å følge kanallekene lørdag. Alle foto: Siri Svendsby
Les mer
Her er bilder fra nyfødte siste uke. Send inn dine bilder av sjarmtrollene til
oss. Klikk her!
Barn og ungdommer som ikke har hatt det så lett, får nytt håp på sommerleir i Båstad.
Se alle bildene
Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de
prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten,
og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær
Varsom-plakaten og Tekstreklameplakaten
Ansvarlig
redaktør står etisk og rettslig ansvarlig for det redigerte innhold, overfor
medienes selvjustis (Pressens
Faglige Utvalg ) og overfor lov og domstol.
Dersom noen reagerer på innholdet oppfordres de til å ta kontakt med
ansvarlig redaktør.
Siste kommentarer fra Indrepuls